Visuals website 66 af6ed2e9e2001b338ccf2f47a4b0e2fc

Borstkanker moet hoog op de politieke agenda blijven

Het jaarlijks congres van Europa Donna Belgium, in samenwerking met Pink Ribbon, focust op gevorderde en gemetastaseerde borstkanker. Enkele vooraanstaande artsen en politici zullen op zaterdag 4 oktober in Brussel de laatste stand van zaken toelichten in een begrijpbare taal. Geïnteresseerden kunnen vanaf nu inschrijven.

Europa Donna is een Europees verbond van organisaties die allemaal hetzelfde doel hebben: vrouwen steunen die getroffen zijn door borstkanker en de ziekte de wereld uit helpen. Zij doen dat door alles wat met de ziekte te maken heeft onder de aandacht te brengen van beleidsmakers. Dat kunnen politici zijn, maar ook wetenschappers en mensen uit de gezondheidszorg.

De Belgische afdeling, Europa Donna Belgium, organiseert jaarlijks een congres voor een stand van zaken. De editie van 2025 vindt plaats in het congrescentrum Sparks Meeting in Brussel op zaterdag 4 oktober van 9u tot 13u. De focus ligt op gemetastaseerde borstkanker. Twee op de tien borstkankerpatiënten krijgen vroeg of laat met herval te maken. De behandeling van gevorderde borstkanker kende de voorbije jaren een enorme vooruitgang. Wat is de impact op de overleving? Hoe maken we de nieuwste therapieën toegankelijk voor iedereen die ze nodig heeft? Hoe beleven vrouwen dit zelf en wat is de plaats van de borstklinieken in geval van een uitgezaaide borstkanker? Op deze vragen geeft Europa Donna Belgium op 4 oktober een antwoord.

Interesse? Inschrijven kan via https://www.europadonna.be/

Doe een donatie

Donaties door particulieren gaan naar het Pink Ribbon Fonds, dat wordt beheerd door de Koning Boudewijnstichting.

Doneer

Pink Support

Steun de strijd tegen borstkanker op jouw manier en organiseer een actie op het Pink Support Platform!

Zet een actie op

Nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van wat Pink Ribbon doet? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief!

Nieuwsbrief